Detta är resultaten från Hallbybollen 2019. Se de senaste resultaten från Hallbybollen 2020 här.

Flickor 12 (födda 06 eller senare)



Matcher

  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
06012402 sö 06/01 09:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/16 Final Gökstens BK Svart 18 - 3 HK Guldkroken Hjo    
06012502 sö 06/01 09:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/16 Final Vadstena HF 5 - 6 Huddinge HK 2      
06012303 sö 06/01 09:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 1/16 Final Torslanda HK 2 11 - 5 IFK Nyköping Vit      
06012403 sö 06/01 09:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/16 Final RP IF Linköping 2 16 - 8 Falköpings AIK HK    
06012503 sö 06/01 09:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/16 Final HK Country 7 - 6 HK Aranäs Röd    
06012404 sö 06/01 10:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/16 Final GF Kroppskultur 1 10 - 8 Redbergslids IK    
06012504 sö 06/01 10:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/16 Final IFK Nyköping Blå 4 - 3 NKIK    
06012411 sö 06/01 13:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/8 Final IFK Bankeryd 1 12 - 6 Tyresö Handboll 1    
06012511 sö 06/01 13:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/8 Final Eskilstuna Guif Röd 5 - 7 Gökstens BK Svart    
06012312 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 1/8 Final Strömstad HK 11 - 6 Huddinge HK 2    
06012412 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/8 Final HK Aranäs Blå 5 - 9 Torslanda HK 2    
06012512 sö 06/01 14:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/8 Final GF Kroppskultur 2 11 - 6 RP IF Linköping 2    
06012313 sö 06/01 14:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 1/8 Final Skövde HF 2 10 - 7 HK Country    
06012413 sö 06/01 14:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/8 Final Huddinge HK 1 14 - 13 GF Kroppskultur 1    
06012513 sö 06/01 14:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/8 Final Önnereds HK GRÖN 11 - 4 IFK Nyköping Blå    
06012415 sö 06/01 15:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/4 Final IFK Bankeryd 1 5 - 10 Gökstens BK Svart    
06012515 sö 06/01 15:30 sö 06/01 Elmia B-hallen 9 1/4 Final Strömstad HK 11 - 12 Torslanda HK 2    
06012316 sö 06/01 16:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 1/4 Final GF Kroppskultur 2 10 - 3 Skövde HF 2    
06012416 sö 06/01 16:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 1/4 Final Huddinge HK 1 8 - 9 Önnereds HK GRÖN    
06012318 sö 06/01 17:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 Semifinal Gökstens BK Svart 14 - 11 Torslanda HK 2    
06012418 sö 06/01 17:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 8 Semifinal GF Kroppskultur 2 16 - 4 Önnereds HK GRÖN    
06012320 sö 06/01 18:00 sö 06/01 Elmia B-hallen 7 Final Gökstens BK Svart 15 - 12 GF Kroppskultur 2    
Säkra Stormtrivs Atteviks Hobby Mårdskogs Passera Xano Elite Hotel IF Hallby HK City Hotel Länsförsäkringar O'Learys Tosito ITAB JEMAB Nybergs bil Rosenlunds Åkeri Work System Bygginvest Destination Jönköping Kempa Lekana Maskin Ny position FC Gruppen Stadium ICA Maxi Stormarknad INEV Axelent Nordic Wellness HAGS SmålandsBussen Huset Invest Sverigesupporten.se Kultur- och fritidsförvaltningen